Wycieczka za miasto

dnia

Lato nieubłaganie dobiega końca, ale mam nadzieję, że przed nami jeszcze chociaż kilka ciepłych i słonecznych weekendów, które będziemy mogli spędzić na łonie natury.

My niedawno odwiedziliśmy Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu położone ok. 120 km od Warszawy. Być może wizyta w skansenie nie brzmi zbyt pociągająco, ale uwierzcie mi, że jest to ciekawe  i piękne miejsce.

6

Muzeum w Sierpcu to idealne miejsce na przyjemne spędzenie czasu oraz spotkanie z historią i tradycjami wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX wieku. W skansenie często odbywają się różne wydarzenia: koncerty, warsztaty, inscenizacje czy wykopki 🙂 Dzięki tym dodatkowym atrakcjom organizowanym w Muzeum Wsi Mazowieckiej możemy dowiedzieć się więcej o obrzędach tego regionu.
Skansen zajmuje powierzchnię ponad 60 hektarów, a na jego terenie znajduje się ponad 80 obiektów architektury drewnianej z regionu Mazowsza. Jedną z większych atrakcji jest piękny, klasycystyczny ratusz oraz murowany dwór.
W domach i zagrodach możemy podziwiać poszczególne rzemiosła oraz osoby pielęgnujące ich tradycje, jak np. wikliniarstwo, kowalstwo. Na zakończenie wizyty możemy się posilić w pobliskiej karczmie serwującej tradycyjne dania.

2

 

3

8

12

19

1427

24

23

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s